رئیس هیئت مدیره شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس عنوان کرد؛

ارتقا سواد مالی دانش‌آموزان متوسطه با استاندار‌دهای جهانی

ایزدخواه گفت: با آموزش و پرورش تفاهم‌نامه‌ای برای شروع تدریس منعقد کردیم که بناست در کلاس‌های آموزشی حدود ۵ ساعته ارائه شود. نکته مهم اینکه آموزش‌ها مبتنی بر بازی، داستان و تعامل دو طرفه است. در طراحی آموزش‌ها نیز فرهنگ بومی ایرانی اسلامی در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد مهدی ایزدخواه، رئیس هیئت مدیره شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس گفت: از نظر سواد مالی وضعیت مناسبی در جهان نداریم و تقریبا در میانه رتبه‌بندی قرار داریم، در حالی که داشتن سواد مالی برای آینده مطلوب‌تر دارای اهمیت بسیاری است تا افراد بتوانند از حال تصمیمات بهتری برای آینده اتخاذ کنند.

او افزود: در دنیا مرسوم است آموزش سواد مالی از سنین کودکی آغاز شود، اما ضریب نفوذ این آموزش‌ها در کشور ما کم است و دیرهنگام آموزش آغاز می‌شود؛ در شرکت اطلاع‌رسانی بنا شد در حوزه آموزشی برای سنین جوانی و نوجوانی اقداماتی شکل گیرد؛ بر این اساس محتوا‌های موجود در دنیا بررسی شد و در نهایت شروع به تهیه محتوای آموزشی متناسب با فرهنگ کشور برای دو مقطع متوسط اول و دوم کردیم.

ایزدخواه می‌گوید: بر همین اساس با آموزش و پرورش تفاهم‌نامه‌ای برای شروع تدریس این محتوا‌ها منعقد کردیم که این آموزش‌ها در پنج محور کسب درآمد، نحوه هزینه و خرج کردن، پس‌انداز، سرمایه‌گذاری و کارآفرینی آماده شده است و بناست در کلاس‌های آموزشی حدود ۵ ساعته ارائه شود. نکته مهم این که آموزش‌ها مبتنی بر بازی، داستان و تعامل دو طرفه است. در طراحی آموزش‌ها نیز فرهنگ بومی ایرانی اسلامی در نظر گرفته شده است.

او در پاسخ به این پرسش که این آموزش ۵ ساعت برای تمام مدارس در نظر گرفته شده است؟ گفت: این تفاهم‌نامه بین شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس و مدیریت کل آموزش و پروش شهرستان‌های تهران است، که شامل ۲۱ شهرستان می‌شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس افزود: در حال حاضر در حال تست کردن آموزش‌های طراحی شده هستیم و آن‌ها را برای کل کشور آماده می‌کنیم. مورد دیگر اینکه درحال انجام دوره تربیت مدرس هستیم که مدرس‌های متعدد آموزش ببیندند تا سرعت اقدامات افزایش داشته باشد.

این‌ مقام مسئول گفت: باید ابزار‌های مختلفی برای ارتقاء سواد مالی به کار گرفته شود، ما نیز در مسیر توسعه این ابزار‌ها هستیم؛ اما یکی از پایه ای‌ترین آن‌ها کلاس‌های آموزشی حضوری است که اگر به درستی و دقیق طراحی داشته باشد می‌تواند مفید واقع شود البته که توسعه ابزار‌های دیگر مانند فیلم، کتاب و... هم ضروری است. ما هم در حال تلاش برای تکمیل این چرخه آموزشی هستیم.

تاریخ انتشار : 1402/06/19
کد : 10115
تعداد بازدید: 473