انتشارات بورس

نیاز به کتاب به عنوان یکی از اصیل‌ترین و شاید قدیمی‌ترین ابزار آموزش موضوعی روشن بر همگان است. درک این واقعیت که آموزش‌های عمومی و تخصصی در حوزه بازار سرمایه نیازمند انتشار کتاب است، منجر به تاسیس انتشارات بورس توسط شرکت اطلاع‌ رسانی و خدمات بورس شد. بدین ترتیب، انتشارات بورس در شهریورماه ۱۳۹۰ کار خود را با هدف مرجعیت در انتشار کتب مالی در سطح منطقه آغاز کرد.

تصمیم‌گیری در مورد مسائل انتشارات توسط مجموعه‌ای به نام شورای نشر انتشارات بورس انجام می‌شود. با فعالیت‌های این شورا در حال حاضر ماموریت، چشم‌انداز و اولویت‌های انتشارات بورس به صورت مدون درآمده و در اختیار علاقه‌مندان است. بعلاوه روش پذیرش یا سفارش آثار با شفافیت مشخص شده است. انتشارات بورس همواره کوشیده است تصمیم‌گیری‌های خود را مبتنی بر سیاست‌های انتشارات و با بی‌طرفی علمی به انجام رساند.
انتشارات بورس ناشر کتاب‌های حوزه مالی با تأکید بر مباحث بازار سرمایه است. این انتشارات با توجه به اهداف خود، کتاب‌ها را در حوزه‌های مرجع، تخصصی- دانشگاهی، عمومی و کودک و به زبان‌‌های فارسی و انگلیسی منتشر می‌نماید.

این انتشارات دارای فروشگاه و نمایشگاهی جنب محل سازمان بورس و اوراق بهادار است. این فروشگاه مرجع عرضه کتب مالی است و علاوه بر آثار انتشارات بورس، کتاب‌های سایر ناشران را نیز عرضه می‌دارد. بعلاوه انتشارات بورس اقدام به توزیع کتاب‌های خود از طریق مؤسسات پخش کتاب می‌نماید.

برای بازدید از سایت انتشارات بورس بر روی آدرس روبرو کلیک کنید: www.boursepub.ir

شورای نشر

تصمیم‌گیری درباره مسائل مختلف انتشارات بورس توسط شورای نشر صورت می‌پذیرد. شورای نشر انتشارات بورس دارای ۵ عضو اصلی است و بنا به نیاز از اشخاص دیگری به عنوان عضو میهمان دعوت به عمل می‌آید.
اعضای شورای نشر عبارتند از:

1.علیرضا قنادان / رئیس شورای نشر و مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس

2.علی مدد سلیمانی / دبیر شورای نشر

3.سید رضا موسوی / نماینده مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار

4.مریم صفاریان / نماینده مدیریت پژوهش سازمان بورس و اوراق بهادار

5.سید شهاب‌الدین شمس / استاد دانشگاه خبره بازار سرمایه

6.احمد پویان‌فر / استاد دانشگاه خبره بازار سرمایه

7.احسان عامری مقدم / مدیر آموزش و فرهنگ‌سازی شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس