برگزاری رویدادها

 

لیگ ستارگان

دوره اول:

لیگ ستارگان بورس، رقابتی فرهنگ ساز و آموزش محور تعریف شده است . مهمترین هدف برگزاری این رویداد، شناسایی خبرگان مالی و جذب آنها در بازار سرمایه  است و از طریق آن ارتباط بین دانشگاه و صنعت مالی کشور تقویت و فرهنگ سهامداری به فضای دانشگاهی وارد می شود. با این رویکرد، اولین دوره لیگ ستارگان بورس از دوم  مرداد ۱۳۹۶ به مدت 20 روز کاری برگزار شد.این مسابقات در قالب تیم های 5 نفره متشکل از چهار عضو و یک سرپرست برگزار شد. هر تیم با در اختیار داشتن اعتبار صد میلیون ریالی، سرمایه گذاری در بازار سرمایه، تشکیل سبد سهام و داد و ستد در بورس را تجربه می کرد و سه تیمی که بیشترین بازدهی را نسبت به سایر تیم ها داشتند پیروز مسابقه بودند. در این دوره دانشجویان دانشگاه تهران، صنعتی شریف، علامه طباطبایی، خوارزمی، خواجه نصیر، الزهرا، امیرکبیر، شهید بهشتی، تربیت مدرس و دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند . بازخورد برگزاری این رقابت ها در بین مردم، و دانشگاهیان بسیار مثبت بود و از طرف معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

دوره دوم :

لیگ ستارگان در دور نخست، بین دانشگاه های استان تهران برگزار شد اما در دور بعد در سطح ملی برگزار شد و دانشجویان از استان هایی مانند سیستان و بلوچستان، مازندران، گیلان، استان مرکزی و ... در دومین لیگ ستارگان بورس ایران حضور پیدا کردند. به این ترتیب، در دومین دوره لیگ ستارگان بورس، ۳۳ دانشگاه در قالب ۳۵ تیم حضور داشتند که ۱۸ تیم از دانشگاه های شهرستان ها و استان ها و باقی گروه ها از استان تهران بودند. این آمار نشان داد که این لیگ مسیر درستی را طی کرده و با هدف گذاری صحیح به پل اتصال دانشگاه و بازار سرمایه بدل شده است؛ به ویژه آنکه 15 نفر از دانشجویان حاضر در رقابت سال گذشته، جذب بازار مالی شدند.

دوره سوم:

پنجم شهریور ماه 98، مراسم معرفی تیم های برتر سومین لیگ بین المللی ستارگان بورس با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، و مدیران ارشد بازار سرمایه در دانشگاه الزهرا برگزار شد و سومین نسل سفیران بازار سرمایه، این بار با چهره بین المللی، ماموریت جدید خود را آغاز کردند.سومین لیگ ستارگان  استاندارد های کمی و کیفی برگزاری یک رقابت دانشجویی در کشور را جابجا کرد؛به طوری که طی دو ماه، قریب به ۳۰۰ دانشجو در قالب ۶۵ تیم داخلی و خارجی دور هم جمع شدند و با هم به رقابت پرداختند.

دوره چهارم:

رقابت تیم ها در چهارمین لیگ ستارگان با سنوات گذشته تفاوت عمده ای داشت و به دلیل همه گیری ویروس کرونا، به صورت کاملا غیرحضوری از تاریخ ۲۵ مرداد تا دوم مهر ماه برگزار شد. بنابراین  محدودیت کمی برای حضور تیم های دانشگاهی وجود نداشت و همه تیم های دانشگاهی در تمامی رشته ها از سراسر کشور می توانستند در این رقابت شرکت کنند. برای حضور در چهارمین لیگ ستارگان ۱۳۰ تیم دانشگاهی ثبت نام و آن را به بزرگ ترین فستیوال دانشجویی کشور تبدیل کردند. جوایز تیم ها نیز در قالب اعتبار خرید سهام بود و به تیم اول ۳۰ میلیون تومان اعتبار، تیم دوم ۲۸ میلیون تومان و تیم سوم ۱۸ میلیون تومان اعتبار خرید سهام تعلق گرفت .