آغاز تدوین کتاب «اصول و مبانی بازار سرمایه» به قلم 12 مولف

تدوین کتاب جامع «اصول و مبانی بازار سرمایه» از جدیدترین آثار انتشارات بورس، آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس، پس از سال‌ها برای اولین بار کتاب تخصصی «اصول و مبانی بازار سرمایه» به عنوان منبعی جامع و معتبر برای دوره‌های آموزشی و آزمون اصول بازار سرمایه در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.

این کتاب مشتمل بر 13 فصل است و مسئولیت ترجمه و تالیف هر فصل از آن بر عهده یکی از اساتید و کارشناسان برجسته بازار سرمایه خواهد بود.

معماری ساختار محتوایی این کتاب که توسط مدیریت پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس طراحی شد، پس از تصویب در شورای نشر شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس در اختیار اساتید برگزیده بازار سرمایه، جهت تالیف هر یک از فصول قرار گرفت.

مقدمه‌ای بر بازار سرمایه، مبانی اسلامی در بازار سرمایه، بازار اوراق مالکانه و انتشار اوراق، بازار اوراق مالی اسلامی یا اوراق بدهی، بازار پول، مبانی اقتصاد و تحلیل‌های اقتصادی، مبانی و اصول حسابداری، صندوق‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری، کارگزاری و حساب مشتریان، مبانی اصول اخلاق حرفه‌ای و معیارهای رفتاری در بازار سرمایه، مشتقات و مدیریت ریسک در بازار سرمایه، سپرده‌گذاری تسویه و پایاپای و مبانی حقوق بازار سرمایه، 13 عنوان فصول کتاب «اصول و مبانی بازار سرمایه» هستند.

گفتنی است کتاب مذکور در بازه‌های زمانی مستمر، متناسب با تغییرات قوانین و شرایط بازار سرمایه، ویرایش و به‌روزرسانی خواهد شد.

همچنین به‌زودی نشستی با موضوع هماهنگی و همفکری نویسندگان کتاب برگزار خواهد شد که در آن جزئیات بیشتری از جدیدترین محصول انتشارات بورس، در اختیار اصحاب رسانه قرار خواهند گرفت.

تاریخ انتشار : 1402/08/29
کد : 10152
تعداد بازدید: 682